25.09.

24° / 16°

Mladi rukometaši poraženi od Islanda, slijedi borba za opstanak

Rukomet

Crna Gora je zauzela posljednje mjesto u grupi preliminarne runde Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina u Podgorici.

Iako su pružili najbolje izdanje u dosadašnja tri meča na prvenstvu, izabranici trenera Filipa Popovića poraženi su od Islanda (25:22) koji je grupnu fazu završio sa maksimalnim učinkom i šest bodova.

Crna Gora u grupnoj fazi osvojila je samo bod protiv Farskih Ostrva, a prije Islanda, izgubila je i od Italije, pa će takmičenje nastaviti u borbi od 17. do 24. mjesta, odnosno za opstanak u elitnom rangu evropskog rukometa.

Početak meča pripao je našoj reprezentaciji koja je u 14. minutu vodila 6:4, ali je Island preokrenuo do 20. minuta, a na velikom odmoru vodio 13:11.

Posljednje izjednačenje viđeno je u 36. minutu (14:14), ali je Island nakon toga postigao četiri vezana gola za vođstvo 18:14. Naša reprezentacija se nije predavala, smanjila je zaostatak na samo gol, koliko je bilo i dva minuta prije kraja (21:22), ali nije bilo imala snage da napravi preokret.

Petar Radoičić i Dražen Peruničić bili su najefikasniji u našem timu sa po šest golova, dok je Bogdan Miljenović bio sjajan na golu sa 11 odbrana.

Nedjelja je na šampionatu slobodan dan, a takmičenje se nastavlja u ponedjeljak.