25° / 16°

Kadeti ispali iz elitnog ranga

Rukomet

Autor: Antena M

Crna Gora, rukometaši do 18 godina izgubila je status člana elitnog ranga evropskog rukometa. U duelu u kojem nije bilo prava na grešku, generacija koju predvodi trener Filip Popović nakon izvođenja sedmeraca poražena je od Italije (28:26) u Sportskom centru "Morača“.

Ponovo nije moglo bez drame, Italija je drugi put na ovom prvenstvu bila bolja od naše reprezentacije, pa će Crna Gora za dvije godine igrati u B diviziji.

Nije pomoglo ni šest golova prednosti koje je Crna Gora imala u finišu prvog poluvremena, ni to što smo smo se u posljednjim trenucima meča izborili za sedmerce - 25:25 nakon 60 minuta igre.

U penal seriji, pogodio je samo Božović, sedmerce nijesu realizovali Radoičić, Lalošević i Gutić, pa je Italija zasluženo došla do pobjede i prilike da se protiv Rumunije bori za opstanak u A diviziji.

Mario Maljević je bio najefikasniji u našem timu sa šest golova.

Posljednji meč na prvenstvu, naša reprezentacija će odgrati u nedjelju, kada će Ukrajina biti protivnik u meču za 23. mjesto. Duel nema rezultatski značaj jer su oba tima izgubila status člana A divizije.