21° / 14°

Kadetkinjama bod protiv Švedske

Rukomet

Autor: Antena M

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore igrala je neriješeno sa Švedskom 19:19, na startu glavne runde Svjetskog prvenstva za igračice do 18 godina u Kini.

Švedska se u posljednjoj sekundi spasila poraza, pa su izabranice Tatjane Jeraminok upisale drugi vezani remi.

U posljednjem kolu grupne faze remizirale su protiv Hrvatske.

Crna Gora sada ima dva boda i meč odluke za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva igraće u utorak protiv Srbije, koja ima isti broj bodova nakon prvog kola glavne runde.

Hrvatska ima tri, a Švedska jedan bod.

Švedska je bila bolja u prvom poluvremenu i vodila je 9:5 u 24. minutu, ali su crnogorske rukometašice sa tri vezana gola do kraja prvog poluvremena smanjile zaostatak na gol - 9:8.

Preokret na startu drugog poluvremena i vođstvo Crne Gore sve do posljednjeg napada na meču - Ceklić je pogodila 15 sekundi prije kraja, ali su Skandinavke do remija došle sa zvukom sirene.

Nina Ramusović je bila najefikasnija sa pet golova, dok su Ksenija Kuzman i Ksenija Gašević postigle po tri.