Jadranu remi nedovoljan za trofej

Vaterpolo

Comments 1

Vaterpolisti Jadran Carina nijesu uspjeli da osvoje trofej Eurokupa.

Jadran je večeras u Nikšiću, u revanš meču finala, igrao sa Marsejom neriješeno 7:7 (2:2, 3:2, 0:1 i 2:2).

Trofej je zahvaljujuči trijumfu u svom bazenu pripao francuskom timu (9:8).

Hercegnovski tim i u drugom evropskom finalu ostao je bez trofeja, nakon što je izgubio i meču za prvaka Lige šampiona 2004. godine.

Jadran je u većem dijelu meča bio u vođstvu, a sredinom druge četvrtine imao je željenih dva gola prednosti (5:3).

Marsej, na čijem golu je bio nekadašnji član Jadrana Miloš Šćepanović, minut i 45 sekundi prije kraja prvi put došao je u vođstvo i praktično već tada riješio pitanje osvajača trofeja.

U ekipi Jadrana po dva gola postigli su Đuro Radović i Filip Gardašević, a po jedan Vlado POpadić, Dimitrije Obradović i Konstantin Averka.

Dvostruki strijelci za Marsej bili su Igor Kovačević i Aleksander Kamara.

Jadran je sezonu na evropskoj sceni počeo u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali se, nakon poraza u plej-of rundi, preselio u Eurokup.

U četvrtfinalu eliminisao je kotorski Primorac, dok je borbu za prvi evropski trofej izborio pobjedama protiv mađarskog OSC-a u polufinalu.