25.04.

13° / 8°

Crna Gora izgubila od Italije na startu turnira u njemačkom Potsdamu

Vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore na startu turnira u njemačkom Potsdamu izgubila je od selekcije Italije 8:5 (3:1, 3:0, 2:1, 0:3). Taj turnir je za izabranike Vladimira Gojkovića u sklopu provjera pred odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Gvanžuu od 15. do 28. jula.

Slabo su naši momci otvorili meč, "azuri" su na poluvremenu imali vođstvo od 6:1, u nastavku je bilo 7:1 i 8:2, ali smo sa tri vezana gola uspjeli da ublažimo poraz. Po gol su postigli Obradović, Ivović, Čučković, Đurđić i Murišić. Kod Italijana istakao se Di Fulvio sa tri gola, po jedan su postigli Luongo, Veloto, Renzuto, Aikardi i Dolće.

"Ajkule" će sjutra igrati sa Grčkom od 17:45, dok je za nedjelju zakazan duel sa domaćinom od 12:45. Nakon Njemačke, Ivović i drugovi nastaviće pripreme na Škveru, 4. jula treniraće u Podgorici, dok 5. jula putuju za Kinu na završni pripreme.