14° / 9°

Crna Gora savladala Grčku na turniru u Potsdamu

Vaterpolo

Autor: Mirjana Dragaš

Vaterpolisti Crne Gore u drugom kolu turnira u njemačkom Potsdamu savladali su selekciju Grčke 11:7 (1:1, 3:1, 2:0, 5:5). Podsjećamo, "ajkule" su na startu poražene od Italije 8:5, dok je Grčka izgubila od Njemačke 17:16.
Nakon izjednačene prve četvrtine, odlično izdanje u drugom i trećem dijelu nakon kojeg smo imali prednost od 6:2. Goleada u posljednjih osam minuta, čak deset golova, na kraju 11:7 za naše momke.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Spaić i Pješivac sa po tri gola, dok su po gol upisali Đurđić, Vidović, Ukropina, Đuro Radović i Ivović.

U posljednjem kolu, sjutra od 12:45 igraćemo sa Njemačkom. Izabranici Vladimira Gojkovića pripreme nastavljaju u Herceg Novom, dok će 4. jula trenirati u Podgorici. Dan kasnije putuju za Kinu, dok je Svjetsko prvenstvo u Južnoj Koreji od 15. do 28. jula.