18° / 11°

Kraj za "ajkule", Italija ubjedljivo do polufinala EP

Vaterpolo

Comments 5

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Zagrebu od Italije 14:7 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Naša selekcija će igrati za plasman od 5. do 8. mjesta na EP, u neđelju je rival Rumunija.

Italija će u polufinalu igrati sa Španijom koja je bila bolja od Rumunije 24:6. U drugom polufinalu sastaće se Mađarska i Hrvatska.

Pobjednik duela odlučen je u drugoj četvrtini, koju je Italija, nakon odlučnih prvih osam minuta crnogorske selekcije, dobila 5:0 i na polovini meča vodila 8:4.

U finišu treće četvrtine prednost je povisila na šest golova (11:5) i ostatak meča lišila rezultatske neizvjesnosti.

Najefikasniji u italijanskoj selekciji, na čijem se golu istakao Marko Del Lungo sa deset odbrana, bio je Eduardo Di Soma sa četiri gola.

U crnogorskoj selekciji, Đuro Radović je postigao dva, a po gol Jovan Vujović, Marko Mršić, Stefan Vidović, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić i Dušan Matković.

Italija će u polufinalu igrati sa Španijom, dok će drugi polufinalni par činiti Mađarska i Hrvatska.

CRNA GORA - ITALIJA 8:14 (4:3, 0:5, 1:3, 3:3)

Strijelci:

Crna Gora: Dejan Lazović, Jovan Vujović 1, Miroslav Perković, Kanstantsin Averka, Aljoša Mačić, Marko Mršić 1, Stefan Vidović 1, Đuro Radović 2, Aleksa Ukropina 1, Vladan Spaić 1, Dušan Matković 1, Vasilije Radović, Petar Tešanović.

TOK MEČA:

Vidović za kraj, 14:8.

Di Fulvio siguran za 14:7.

Gol Velota za 13:7.

Fondeli precizan za 12:7.

Vujović smanjuje na 11:7, do kraja meča šest minuta.

Đuro Radović smanjuje na 6:11.

Kraj treće četvrtine, Italija vodi 11:5.

Di Soma, velikih 11:5.

Ečenike novi gol, Italija vodi 10:5, do kraja dionice minut i 20 sekundi.

Gol Di Fulvia za 5:9.

Peterac koristi Đuro Radović, smanjili smo na 5:8

Kraj druge četvrtine, serija Italije 5:0 za velikih 8:4.

U posljednjoj sekundi pogađa Fondeli za velikih 8:4.

Novi gol Di Some, 7:4.

Ne koristimo igrača više, Mršić gubi loptu, kontra i pogađa DI Soma za 4:6.

Bruni koristi igrača više, Italija vodi 4:5.

Do kraja druge četvrtine 4 minuta, rezultat 4:4.

Di Soma postiže gol za 4:4.

Kraj prve četvrtine, vodimo 4:3!!

Mršić postiže gol sa igračem više, vodimo 4:3.

Ečenike precizan za 3:3.

Ponovo vodi Crna Gora! Spaić sa igračem više za 3:2. Do kraja četvrtine minut i 40 sekundi

Matković precizan sa igračem više, 2:2.

Prvo vođstvo italije, pogađa Marcijali, 1:2.