17° / 10°

Sjajan rezultat mladih "ajkula", bronza za vaterpoliste na Svjetskom prvenstvu!

Vaterpolo

Comments 2

Sjajan uspjeh U18 vaterpolo reprezentacije Crne Gore - naše mlade "ajkule" osvojile su bronzu na Svjetskom prvenstvu u Argentini savladavši u meču za treće mjesto selekciju Italije 12:11!

Nakon što je U16 selekcija igrala polufinale na Svjetskom prvenstvu na Malti gdje su je peterci eliminisali iz borbe za tron, sa sjajnim rezultatima nastavila je juniorska selekcija donijevši Crnoj Gori još jednu medalju sa velikih takmičenja.

Crnogorski tim je vodio tokom cijelog meča, a nakon sjajne druge četvrtine i odličnog otvaranja treće, imao je i pet golova prednosti (9:4 i 10:5).

Izgledalo je da je meč odlučen, ali se Italijani nijusu predali, već su ozbiljno zaprijetili preokretom, pa su tri i po minuta prije kraja smanjili na samo gol zaostatka - 11:10. Olakšanje je donio Strahinja Gojković minut kasnije za 12:10.

Rival je smanjio na 12:11, ali su crnogorski vaterpolisti sačuvali pobjedu u posljednjih 20 sekundi.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Strahinja Gojković sa četiri gola, po dva su postigli Danilo Stupar i Srđan Janović, a po jedan Ognjen Moračanin, Ivan Marković, Andrija Roganović i Tim Perov.

Od mladih selekcija ostao je još nastup U19 reprezentacije na Evropskom prvenstvu u Bugarskoj, a kruna svega biće nastup seniora na istorijskim petim uzastopnim Olimpijskim igrama u Parizu.