24° / 16°

Veličanstvena partija "ajkula"! Crna Gora u finalu Evropskog prvenstva!

Vaterpolo

Comments 5

Sjajne mlade “ajkule” su u finalu - naša juniorska (U19) vaterpolo reprezentacija boriće se sjutra za titulu prvaka Evrope!

Crna Gora je u polufinalu Evropskog prvenstva pobijedila Mađarsku 6:5 (2:1, 1:2, 3:0, 0:2), pa će se za zlato boriti sa pobjednikom duela između Španije i Hrvatske.
Veliki uspjeh tima koji vodi Miodrag Mirović i dokaz koliko talenata ima u našoj zemlji.
U duelu sa mađarskim timom, od koga su izgubili u grupnoj fazi 13:9, naši mladi vaterpolisti su odigrali briljantno u odbrani, dok su u napadu dva “bombardera” preuzela odgovornost - Strahinja Gojković i Srđan Janović postigli su po tri gola.
Odlučujuću prednost Crna Gora je stekla u trećoj četvrtini, koju je dobila 3:0 i uoči posljednjih osam minuta imala tri gola prednosti (6:3).
Mađari su smanjili na 6:5, a u posljednjih sedam minuta nije bilo golova, pa su “ajkule” proslavile veliki uspjeh.