13.10.

18° / 10°

Jadran savladao Mladost na startu Regionalne lige

Vaterpolo

Jadran m:tel i Mladost iz Zagreba sjajnom utakmicom otvorili su novu sezonu regionalne Premijer lige, a poslije uzbudljiva 32 minuta slavio je crnogorski tim - 11:9.

Jadran je poslije osam minuta imao 5:2. Gojkovićevi momci su u drugom kvartalu održavali plus tri (7:4) do tri minuta prije kraja, da bi onda greškama dozvolili rivalu da se vrati u igru, 7:6 pred odmor.

Mladost je golom Josipa Vrlića u finišu treće četvrtine izjednačila (7:7), ali je novi fenomenalan gol Ivovića vratio vođstvo Jadranu.

Nakon pogodaka Uroša Vučurovića i Matije Sladovića tim sa Škvera imao je plus dva (10:8), a golom Holoda stavili su tačku na utakmicu.

Po dva pogotka za Jadran postigli su Holod, Ivović i Vasilije Radović, dok su po jednom mrežu Mladosti tresli Vučurović, Vujović, Danilo Radović, Saldović i Stupar.