6 °

max 6 ° / min 1 °

Nedjelja

12.01.

6° / 1°

Ponedjeljak

13.01.

4° / -0°

Utorak

14.01.

4° / -1°

Srijeda

15.01.

5° / -2°

Četvrtak

16.01.

8° / 0°

Petak

17.01.

11° / 3°

Subota

18.01.

12° / 4°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Levčenko: Evo zašto je danas toliko više Rusa nego Ukrajinaca

Stav

Comments 0

Levčenko: Evo zašto je danas toliko više Rusa nego Ukrajinaca

Boljševici su u doba Lenjina pobili četiri miliona Ukrajinaca, u doba Staljina još deset miliona, u doba Drugog svjetskog rata izgubila je još 10 miliona zbog nesposobnosti vođenja rata od strane Staljina i maršala Žukova. To je zajedno nevjerojatnih 24 miliona stanovnika!

Autor: Antena M

  • Viber

Za Antenu M piše: Oleksandr Levčenko

Napokon je Vikipedija dala definiciju ideologije Zla, koja sada vlada u Moskvi. Oficijelni naziv je Rusizam. Ovaj termin obuhvata dvije rijeci - Rusija i fašizam. Ruski fašizam formira se na početku 20. vijeka kao ideologija podržavanja Ruskog carstva koje je propalo krajem Prvog svjetskog rata, kao i Njemačko, Austro-Ugarsko, Otomansko.

Poslje dolaska boljševika na vlast u Rusiji, Crvena Moskva, poslje smrti Lenjina predvođena tvrdoglavim Staljinom, krenula je vojno vraćati zemlje koje su se poslje rascjepa Ruske imperije osamostalile. Na teritoriji bivšeg Ruskog carstva proglašene su 34 države.

Onda su boljševici ocjenili da moraju ujediniti snage kako bi vratili granice nekad veličanstvene imperije. Ljeninu kao političkom vođi ruskih boljševika to je uspjelo. On je sačinio ideologiju društva siromašnih ljudi - diktaturu proletera. Uz to, stranka boljševika predložila je da sve fabrike od kapitalista pređu u svojinu radnika, svi zemljišta od latifundista da moraju pripasti seljacima. Čitava vlast mora se dati u ruke naroda, sve nacije postaju ravnopravne i mogu se samoopredjeliti.

Naravno da su takvi prijedlozi boljševika naisli na razumijevanje Prvim svjetskim ratom osiromašenoga naroda. Komunisti su zadobili podršku u većini novoproglašenih država. Čak je i u Ukrajini bilo je dosta pristaša boljševika, a najviše u ruralnom i proleterskom Donbasu. Tako u teškim borbama Ukrajinska Narodna Republika gubi početkom 1921. svoju samostalnost. Crvena Armija zauzima većinu njezine teritorije, a Zapadna Ukrajina, prema sporazumu između boljševičke Moskve i suverenističke Varšave, pripada Poljskoj.

Lenjin je već 1922. krenuo u organiziraciju i stvaranje Sovjetskog Saveza. Ovu ideju podržalo je puno naroda zbog toga što su sovjetske rebulike imale dosta samostalnosti u okvirima SSSR, čak su mogle izaći iz njega uz pravnu proceduru. Ali ispalo je da su boljševici prevarili narodne mase i narode koje su stvorili Sovjetski Savez. Fabrike nijesu prešle u vlasništvo ne radnika nego države, zemljište je otišlo u kolhoze a ne seljacima, vlast nije bila u rukama naroda nego boljševika, a nacionalne republike postale su formalnost zbog toga što su komunisti cijeloga SSSR-a udruženi u Komunističku partiju čvrsto držali u svojim rukama nacionalne republike, uključujući i Ukrajinu.

Sve se, zapravo, promjenilo u doba dolaska na vlast Staljina, koji je preinačio pravila političke igre, krenuo u stvaranje despotske diktature i širenje rata oko granica Sovjetskog Saveza. Taj proces išao je paralelno sa dolaskom fašista na vlast u Italiji, sa Musolinijem na čelu, a u Njemačkoj nacista predvođenih Hitlerom.

Propadanje Sovjetskog Saveza 1991. potpukovnik KGB-a Vladimir Putin doživio je kao najveću katastrofu 20. vijeka. Poslje dolaska na vlast 2000. on je krenuo da formira novu ideologiju za buduća ruske osvajanja. Ta je ideologija nazvana ruski svijet, a ideje ruskog šovinizma maskirane su razvojem ruske kulture i jezika.

Uz ovaj projekt stala je Moskovska patrijaršija, koja je dobila zadatak od Kremlja da preko vjernika Ruske pravoslavne crkve u Ukrajini, Bjelorusiji, Moldaviji, Kazahstanu, Estoniji i Letoniji širi moskovski utjecaj i priprema teren za dolazak okupatorske ruske vojske. Putin je od 2000. uzeo kao političko oružje ideje restauracije Rusije u okvirima bivšeg carstva i stvaranje diktature po uzoru na vladavinu Staljina, tokom koje je bilo uništeno glađu i političkim represijama 20 miliona sovjetskog stanovništva uključujući 10 miliona Ukrajinaca.

Boljševici su u doba Lenjina, u periodu 1918-22. pobili četiri miliona Ukrajinaca, a u doba Staljina (1923-1953.) još deset miliona! Da i ne spominjem da je Ukrajina u doba Drugog svjetskog rata izgubila još 10 miliona zbog nesposobnosti vođenja rata od strane Staljina i maršala Žukova. To je zajedno nevjerojatnih 24 miliona stanovnika, koliko je Ukrajina izgubila zbog boljševičke politike Moskve i komunističke vladavine.

Nije čudo što je sada Rusa toliko puta više u stanovništvu nego Ukrajinaca. Sada je Vladimir Putin krenuo putem politike obnavljanja granica carske Rusije, uz miksovanje krvoločnih ideja staljinizma i nacizma tridesetih godina. Nevjerovatno opasna ideologija Rusizma postala je izazov za Evropu i za našu civilizaciju. Slobodarski svijet može samo čvrstom rukom zaustaviti širenje ove političke zaraze. Ukrajina je sada na čelu borbe progresivnog svijeta protiv Kremaljskog Zla.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR