Za Antenu M piše: Oleksandr Levčenko
Kremaljsko znači terorističko. Nakon 51-dnevne pauze, Moskva je izvela novi raketni napad na Kijev i Ukrajinu.
Posljednji raketni napad na glavni ukrajinski grad bio je 9. marta o. g. U vazdušnom prostoru Kijeva uništeno je svih 11 krstarećih raketa, a oborene su i dvije bespilotne letjelice.
Ukupno su na Ukrajinu u ovom napadu bile ispaljene 23 krstareće rakete od kojih je 21 oborila ukrajinska strana.
Rakete su bile ispaljene sa ruskih bombardera T-95 koji su bili iznad Kaspijskog jezera.
Tokom napada bio je raketiran grad Uman u Čerkaskoj regiji. Pogođeno je nekoliko višespratnica gdje živi ogromni broj stanovnika.
Eksplozije su se čule i u Dnjepru, Kremenčuku i Poltavi, kao i u južnom Mikolaivu te Kijevu i okolnoj regiji. U talasu ruskih raketnih napada na gradove širom Ukrajine poginulo je najmanje 30 ljudi.
U napadu u kojem je pogođen stambeni blok u gradu Umanu ubijeno je 26 osoba, uključujući petoro djece.
Jedna žena i njena trogodišnja kćerka ubijene su u gradu Dnjepru.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je njihova vojska navodno gađala rezervne jedinice ukrajinske vojske i koristila visoko precizno oružje.
Ministar odbrane RF potvrdio je da su svi planirani ciljevi bili pogođeni, a to su stambene zgrade što je ratnim Zločin i teroristički čin koji i potvrdio sam Šojgu.
Bez sumnje da ruski ministar odbrane mora biti osuđen pred međunarodnim sudom za rat u Ukrajini.
I sada postaje pitanje za ministre odbrane Indije, Kine, Kirgizije, Kazahstana, Pakistana i Uzbekistana da li komunikacija sa Šojguom označava podržavanje ratnog Zločinca i priznanje kremaljskog terorizma kao načina vođenja rata u Ukrajini.
Tako se mora širiti proces priznavanja Ruske Federacije kao zemlje sponzora terorizma, a Šangajska organizacija saradnje (ŠOS) treba napokon da preispita svoje stavove da ne bude označena kao organizacija koja toleriše ratne Zločine i terorističku djelatnost Moskve.
Sve zemlje-članice ŠOS imaju svoje ambasade u Kijevu i mogu provjeriti kako RF gađa savremenim sofisticiranim oružjem mirne stanovnike Ukrajine.
Ako je za ŠOS to u redu onda treba to objaviti da bi sve zemlje u svijetu znale za stavove Delhija, Pekinga, Dušanbe, Biškeka, Taškenta, Astane, Islamabada odnosno tihog prihvatanja terorističkih metoda vođenja rata od strane Moskve.
Tu treba još dodati i brazilskog predsjednika da Silvu koji smatra da je loše što je počeo rat i da već nema smisla govoriti kako je krenuo nego treba sve uraditi da se on završi.
Završetak rata je vrlo važna stvar, samo brazilski predsjednik ne treba da zaboravi da svi ratni Zločinci moraju biti osuđeni kako to traži međunarodno pravo.
Nalog za hapšenje predsjednika RF Vladimira Putina već je ispisan, samo treba još odluka i za hapšenje ruskog ministra odbrane Šojgua.
On je Zločine svoje odluke o raketiranju Ukrajine otvoreno potvrdio.
I nije fer da ruski predsjednik mora biti u zatvorskoj ćeliji sam, njemu treba društvo.
Šojgu je prvi kandidat za zajedničko robijanje, a tu nijesu daleko Medvedev i Gerasimov.
U Umanu, kao svetom mjestu Hasidima koje ranije nije bilo cilj ruskih napada, devetospratnica se djelimično srušila nakon što je pogođena projektilom.
Taj stambeni blok je među deset stambenih zgrada koje su oštećene u Umanu.
Spasioci još tragaju za preživjelima pod ruševinama. Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski je poručio da su napadi pokazali da je potrebno preduzeti dalje međunarodne akcije protiv Rusije: "Ovaj ruski teror mora naići na pošten odgovor Ukrajine i svijeta. I hoće".
A ministar Šojgu briljira.
On je izjavio na sastanku ministara odbrane ŠOS u Delhiju da oružje prebačeno u Ukrajinu završava u rukama terorista, što utiče na bezbjednost u Evropi i svijetu.
On je rekao da oružje u rukama Ukrajinaca samo produžava rat i uništavanje infrastrukture.
Glavni terorista i ubica u svijetu tako brine da ne bi zapadno oružje dolazilo kod ukrajinskih vojnika koji mogu likvidirati ruske agresore kod Bahmuta i uništavati ruske rakete koje ciljaju stambena naselja Ukrajine.
Možete zamisliti ako bi sve 23 krstareće rakete pogodile višespratnice u Kijevu, Poltavi, Kremenčuku, Dnjepru.
Poginulih mirnih Ukrajinaca bilo bi na hiljade.
A glavni kremaljski terorista tada bi rekao da su svi ciljevi precizno pogođeni.
Zapadno oružje pomaže Ukrajini da uništava ruske okupatore i koliko je moguće štiti ukrajinske civile od varvarskih kremaljskih raketnih napada.
Kijev ima molbu da ovog naoružanja ukrajinska vojska dobije što više da bi mogla što brže završiti ovaj rat.
Samo brazilski predsjednik ne razumije zašto oružje pomaže Ukrajini da završi rat.
On neće dati naoružanje Ukrajini kako ne bi navodno postao učesnik rata.
Ali sa takvom pozicijom postaje suučesnik ubistva ogromnog broja mirnih ukrajinskih civila koji ginu od bezočnih ruskih granatiranja od kojih bi ih mogla spasiti ukrajinska vojska sa neophodnim naoružanjem.
Da Silva traži mir u Ukrajini i ne osuđuje ruska ubistva Ukrajinaca.
Ubice treba zaustaviti zauvijek a ne neko vrijeme.
Ubice moraju biti osuđene, a država sponzor terorizma mora platiti odštetu svim poginulima, a takođe i za srušene zgrade i objekte u Ukrajini.
Ako da Silva želi što brži mir onda hitno mora pripomoći Kijevu oružjem da prinudi Moskvu da vrati svoju vojsku u Rusiju.
Tada će doći tako željan mir.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR