Ruski opozicionar Aleksej Navaljni koji tri sedmice štrajkuje glađu u zatvoru u Rusiji, u velikoj je opasnosti i trebalo bi da mu se omogući da se evakuiše u inostranstvo, rekli su četiri stručnjaka Ujedinjenih nacija za ljudska prava.
" Tražimo smjesta od ruskih vlasti da obezbijede da Navaljni ima pristup sopstvenim ljekarima i da mu dozvole da bude evakuisan u inostranstvo na hitno medicinsko liječenje, kao što su učinile u avgustu 2020“, navela su četiri nezavisna stručnjaka, koje je naimenovao Savjet UN za ljudska prava ali koji ne govore u njegovo ime.
Oni su rekli da ponavljaju da je ruska Vlada odgovorna za život i zdravlje Navaljnog za vrijeme njegovog pritvora.
“Mislimo da je život Navaljnog u velikoj opasnosti“, naveli su stručnjaci.
Navaljni je 31. marta počeo štrajk glađu u znak protesta zbog uslova u zatvoru, optužujući zatvorsku upravu da mu ne dozvoljava posjetu ljekara. Prema njegovim bližnjim on je na samrti.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR