19 °

max 24 ° / min 10 °

Utorak

22.04.

24° / 10°

Srijeda

23.04.

23° / 12°

Četvrtak

24.04.

19° / 13°

Petak

25.04.

20° / 13°

Subota

26.04.

17° / 13°

Nedjelja

27.04.

19° / 11°

Ponedjeljak

28.04.

20° / 11°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Pala portugalska vlada

Izvor: epa efe

Svijet

Comments 0

Pala portugalska vlada

Izvor: Hina

Autor: Antena M

  • Viber

Portugalski parlament izglasao je danas nepovjerenje manjinskoj vladi desnog centra, srušivši je s vlasti nakon samo 11 mjeseci, što će vjerovatno dovesti do prijevremenih izbora, trećih u nešto više od tri godine u toj zemlji.

Glasanje o povjerenju vladi zatražio je premijer Luis Montenegro nakon što je opozicija dovela u pitanje njegov integritet zbog poslovanja konsultantske  firme koju je osnovao, a koju sada vode njegovi sinovi. Firma ima ugovore s privatnim preduzećima. Montenegro poriče sve optužbe.

"Insinuacija da sam miješao svoje poslovne i političke aktivnosti sasvim je pogrešna i čak uvredljiva. Ponavljana laž ne postaje istina, ali kontaminira političko okruženje... time se hrani populizam", rekao je parlamentu prije glasanja.

Predsjednik Marselo Rebelo de Sousa odlučiće hoće li sazvati nove izbore nakon konsultacija u idućih nekoliko dana. Rekao je da bi se novi izbori mogli održati sredinom maja. 

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR