Grupa aktivista i studenata okupljenih u pokretu Borba sprovodi niz protestnih aktivnosti u Beogradu protestujući zbog navoda i sumnji u neregularnost izbora održanih 17. decembra.
Oni su tokom dana predavali zahtjeve za uvid u birački spisak, održali skup kod Filozofskog fakulteta u Beogradu i šetnju pješačkom zonom u Ulici Kneza Mihajla.
Za petak su najavili 24-časovnu blokadu saobraćaja u Beogradu koja će početi u podne.
Lokaciju, međutim, nisu saopštili.
Predstavnik te organizacije Ivan Bijelić rekao je da se, iz bezbjednosnih razloga, neće do posljednjeg trenutka objavljivati mjesta blokada, kako ih vlast u tome ne bi spriječila i blokirala.
Cilj današnje akcije je mobilizacija ljudi za ono što će uslijediti. Pozivajte Ministarstvo sa jednim pitanjem - kada ćete otvoriti birački spisak, poručio je on.
Učesnicima protesta podijeljeni su listići sa brojevima telefona u Ministarstvu i i-mejl adresama, kao i u inspekcijama, kako bi ih "zatrpali" pozivima i prijavama.
Kada je protest počeo, učesnici su uzvikivali "Izlazite napolje", a na transparentima koje su nosili, pisalo je "Za Novu godinu želim slobodu", "Dobri studenti znaju termine", "Kakistokratija jednako vladavina najgorih", "Kleptokratija - vladavina lopova".
Nakon uvodnog obraćanja, predstavnici te organizacije otišli su u Knez Mihailovu ulicu, gdje su postavili sto i odgovaraće na pitanja građana.
Studenti zahtijevaju i puštane na slobodu njihovih kolega privedenih u akciji policije u nedjelju.
Oni su, u jednom trenutku, postavili improvizovan punkt na ulici sa natpisom "Izbori su pokradeni - promeni mi mišljenje".
Građani su mogli da im priđu, sjednu za rasklopivi sto i sa njima porazgovaraju o iznijetoj tvrdnji, što je prilika koju su neki prolaznici i iskoristili i ušli u razmjenu argumenata sa studentima u protestu.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR