9 °

max 10 ° / min 9 °

Srijeda

26.02.

10° / 9°

Četvrtak

27.02.

13° / 9°

Petak

28.02.

13° / 9°

Subota

01.03.

14° / 8°

Nedjelja

02.03.

12° / 6°

Ponedjeljak

03.03.

13° / 4°

Utorak

04.03.

14° / 5°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Mitropolit SPC David uporedio studente sa ustašama

Izvor: Za buducnost Srbije Instagram

Region

Comments 3

Mitropolit SPC David uporedio studente sa ustašama

Izvor: Nova

Autor: Antena M

  • Viber

Na sajtu Eparhije kruševačke objavljen je tekst "Zduhači, manitoši i ljudi od veresije", čiji je autor mitropolit David i u kom se, između ostalog, studenti upoređuju sa ustašama, piše Nova.rs.

Mitropolit David objavio je tekst na zvaničnom sajtu Eparhije kruševačke u kom analizira studentske proteste i pokušava da degradira značaj njihovih akcija koje za cilj imaju kažnjavanje odgovornih za pad nadstrešnice u Novom Sadu i uspostavljanju sistema u državi.

U svom tekstu je mitropolit David, kako piše Nova.rs, podržao tezu vlasti i samog predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da je studentski protest zapravo „obojena revolucija“.

„Kada su neredi, bune i revolucije raznih boja u toku, na njihovom kraju ipak preovlada ona crvena, ili boja krvi, i tada svi učesnici parade postaju odgovorni za dalekosežne istorijske posljedice, i to znaju kako beskrupulozni majstori zapleta, tako i naivni pijuni. To učini situaciju takvom da vulgarni tip politike, umiješen u nekoj od domaćih i stranih kuhinja, iznese svima na kusanje dilitiriona ili otrova. Takav tip politike donosi sa sobom „veliku sjekiru koja ljude odvaja od molitve i jedne od drugih“. Takva politika nema rasuđivanje za prethodnicu, niti je u spoju sa mirnim, istrajnim iznošenjem stavova, te i sa rješenjima koja se u jednom trenutku iznađu“, navodi se u tekstu.

Dalje u svom tekstu, mitropolit David objašnjava kako skupovi koji se održavaju širom Srbije liče na „savjetovanja iliminata i tombole Davosa“, a potom pravi i skandalozno poređenje studenata sa utašama.

„Uhvaćeni činom, oni oplakuju svoje kopije zato što nijedna nije original; i poznato je da one nikada neće dostići originalnost. Zato su tu ogledalca…, ne za duše nego za bakaruše. Oni drežde po ulicama, sabiraju konsenzuse, čak imaju svoje ajvanli-paše koji ih obučavaju kako da postanu ‘srpske ustaše’ i novi zlodusi Lubjanke“, navodi se, između ostalog, u tekstu objavljenom na sajtu Eparhije kruševačke.

Teolog Pantelić: Patrijarh hitno da reaguje

Teolog Blagoje Pantelić, komentarišući tekst mitropolita Davida, naveo da je Ustav SPC podrazumijeva da Sinod vodi nadzor nad radom Arhijereja, te da bi patrijarh Porfirije trebalo da sazove vanrednu sjednicu Sinoda.

„Ustav SPC čl. 70, st. 20: ‘(Sinod) vodi nadzor nad radom Arhijereja’. Patrijarh predsjedava Sinodom i može da sazove vanrednu sjednicu. To mora hitno da učini kako bi se razmotrilo djelovanje episkopa koji očigledno više ne vlada sobom. Ako patrijarh bude ćutao, onda to može da znači samo jedno – da se slaže sa episkopom da su studenti srpske ustaše“, naglašava Pantelić u objavi na društvenoj mreži X.

Nova.rs podsjeća i da je početkom februara na sajtu SPC objavljen Davidov tekst „Raspodija u sivom“ u kom je istakao da iza studentskih protesta stoje „strane službe za razbijanje Srbije“.

Episkop David je nedavno bio domaćin predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću tokom njegovog obilaska Rasinskog okruga u okviru kampanje koja je uslijedila kao reakcija na studentske proteste. Vučića je David dočekao u manastiru Ljubostinja.

Komentari (3)

POŠALJI KOMENTAR

Goran Mijušković

Ko još vjeruje ovim idiotskim lažima?

Ladja

Pope Davide ti Studenti su tvoja jagnjad i tvoje stado di si ih vaspitavao od malena u SPC otkud oni od jedamput da postadose Ustase u vasoj i njihovoj SPC. Vucic

Tajfun

Ovo je najocigledniji primjer kako izgleda reakcija predstavnika"svetosavske sekte",koja je tri svjetlosne godine daleko od vjerske zajecnice,OVAKO SE SIRI LJUBAV,MIR,PRASTANJE I TD.