20 °

max 21 ° / min 9 °

Nedjelja

20.04.

21° / 9°

Ponedjeljak

21.04.

23° / 11°

Utorak

22.04.

23° / 14°

Srijeda

23.04.

20° / 14°

Četvrtak

24.04.

17° / 14°

Petak

25.04.

18° / 13°

Subota

26.04.

14° / 11°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Srbija: Hapšenja zbog korupcije i namještanja tendera na VMA

Izvor: Pixabay

Region

Comments 0

Srbija: Hapšenja zbog korupcije i namještanja tendera na VMA

Izvor: N1

Autor: Antena M

  • Viber

Po nalogu Posebnog odjeljenja za suzbijanje korupcije Vojna policija je danas uhapsila tri osobe zbog sumnje da su izvršili različita krivična djela u vezi s javnom nabavkom medicinske opreme za Vojnomedicinsku akademiju i na taj način su pribavili imovinsku korist privrednom društvu iz Beograda u iznosu od oko 100.000 eura.

Uhapšeni su načelnik Odjeljenja za menadžment kvaliteta, plan i analizu VMA M.S. (49), referent za javne nabavke ljekova u Grupi za sprovođenje i praćenje realizacije javnih nabavki Odjeljenja za snabdijevanje ljekovima i medicinskim sredstvima Uprave za zdravstvo Ministarstva odbrane M.S. (51) i vlasnik dva privredna društva iz Beograda M.Š. (59).

Osumnjičenima M.S. i M.S se na teret stavlja krivično djelo Zloupotreba službenog položaja, a M.S. (51) i krivično djelo Primanje mita, saopštilo je VJT.

Osumnjičeni M.Š. tereti se za krivična djela zloupotreba položaja odgovornog lica, davanje mita i zloupotreba u vezi sa javnom nabavkom.

Sumnja se da su M.S. (49) kao načelnik Odjeljenja za menadžment kvaliteta, plan i analizu VMA i M.S. (51) kao referent za javne nabavke Uprave za zdravstvo, od oktobra 2023. godine do aprila 2024. godine iskorišćavanjem službenog položaja i ovlašćenja i prekoračenjem granice svojih službenih ovlašćenja pribavili imovinsku korist privrednom društvu iz Beograda i njegovom vlasniku M.Š. u iznosu od 11.754.120 dinara. 

Po unaprijed dogovorenim uslovima javne nabavke medicinske opreme za potrebe Klinike za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju VMA, privredna društva u vlasništu M.Š. sačinila su zajedničku ponudu i dobila su status najpovoljnijeg dobavljača.

Nakon toga je donijeta odluka o prihvatanju zajedničke ponude i dodjeli ugovora privrednim društvima u vlasništvu M.Š, iako je ponuda trećeg privrednog društva iz Beograda bila povoljnija.

Takođe, sumnja se da je M.S. (51) u aprilu 2024. godine primio poklon od M.Š, četiri gume za njegovo putničko vozilo, vrijednosti 102.400 dinara, kako bi ubuduće vršio službene radnje kao referent za javne nabavke na način da firme čiji je faktički vlasnik M.Š. budu izabrane kao ponuđači tih javnih navbavki.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti privedeni na saslušanje.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR