Evropska komesarka za proširenje Marta Kos izjavila je danas da je imala, kako je ocijenila, konstruktivan sastanak sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
“Razgovarali smo o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU, implementaciji Plana rasta i ponovili naše očekivanje jasne orijentacije Srbije ka EU”, napisala je Kos na mreži X.
I had a constructive meeting with President @avucic
— Marta Kos (@MartaKosEU) March 19, 2025
We discussed concrete steps on Serbia’s EU path, the implementation of the Growth Plan and reiterated our expectation on a clear Serbian orientation towards the EU.
I emphasised that enlargement is a whole of society process.…
Komesarka dodaje da je naglasila da je proširenje proces koji uključuje cijelo društvo.
“To nije moguće bez snažnog civilnog društva i nezavisnih medija. To je najbolji put naprijed”, naglasila je Kos.
Susret je na svom Instagram nalogu uz fotografiju prokomentarisao i Vučić.
View this post on Instagram
“Dobar i srdačan prvi razgovor sa gospođom Martom Kos, kojoj sam čestitao na imenovanju za novu komesarku za proširenje i susedsku politiku u Evropskoj komisiji. Razgovarali smo o ubrzanju evropskog puta Srbije, implementaciji evropskog Plana rasta za Zapadni Balkan, a ja sam komesarku Kos upoznao situacijom u Srbiji, našim reformskim aktivnostima i rezultatima, posebno u oblasti ekonomije. Naglasio sam da Srbija želi da na najbolji način iskoristi novi momentum u procesu proširenja i da intenzivno radi na svim reformama neophodnim za brže evrointegracije naše zemlje”, naveo je u objavi predsjednik Srbije.
Nikola
Zaista mi je neshvatljivo da među visokim evropskim zvaničnicima postoje ljudi koji uopšte žele da,sa personom kakva je Aleksandar Vučić uopšte imaju bilo koji vid zvanične ili nezvanične komunikacije.Pa im i to bude malo,te za shodno nađu da se takvom brukom javno i punih usta "pohvale".EU trune?
Škart diplomatija
Jos jedna Varhelyi
LOL
Gospođa Kos se i s Mandićem sita ismijala. Vesela duša neka. Nije to loše inače, ali ne valja da se takvi pitaju o nečijoj sudbini.